Producenci

TP-LINK T1700G-28TQ 24 GIGABIT PORTS, 4 SFP+ PORTS, MANAGED

TP-LINK T1700G-28TQ 24 GIGABIT PORTS, 4 SFP+ PORTS, MANAGED
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 174,99 zł 1174.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: TP-LINK
Kod produktu: TL-T1700G-28TQ [14848487]

Opis






Przełącznik zarządzalny T1700G-28TQ L2+ jest stworzony do budowania sieci skalowalnej, stabilnej i umożliwiającej szybki dostęp. Przełącznik wyposażony jest w 24 gigabitowe porty RJ-45 i 4 10-gigabitowych slotów SFP+, zapewniając większą elastyczność w rozbudowie sieci. Ma także możliwość obsługi zaawansowanych funkcji warstwy 2+ i QoS na skalę przedsiębiorstwa. Co więcej, dzięki funkcji tworzenia stosu w warstwie fizycznej , T1700G-28TQ gwarantuje stabilność sieci i wydajną kontrolę nadmiarowości. Przełącznik T1700G-28TQ L2+ to niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie dla sieci korporacyjnych.


 



  • Technologia True Physical Stacking obsługuje do 6 jednostek i ma przepustowość do 40Gb/s, co umożliwia wysoką skalowalność i wydajną kontrolę nadmiarowości

  • 10-gigabitowe* porty SFP+ umożliwiają aplikacjom, wymagającym dużej przepustowości, działanie wolne od zatorów i szybszy przesył danych

  • Funkcja routingu statycznego warstwy 2+ pozwala na zwiększenie wydajności sieci

  • Rozbudowane funkcje zabezpieczające takie jak Wiązanie IP-MAC-Port, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm Control, DHCP Snooping, 802.1X, oraz uwierzytelnianie Radius

  • Obsługa IPv6 z możliwością podwójnego stosu IPv4/IPv6, MLD snooping oraz IPv6 neighbor discovery

  • Funkcje SNMP, RMON, Dual Image oraz logowanie WEB/CLI zapewniają możliwość wygodnego zarządzania przełącznikiem


*1G w trybie SFP


 


Możliwość fizycznego stackowania


Technologia fizycznego stackowania pozwala na połączenie kilku przełączników w jedną jednostkę, dzięki czemu będą pracować szybciej, a zarządzanie nimi będzie łatwiejsze. System stackowania T1700G-28TQ pozwala na osiągnięcie dwukierunkowej przepustowości stackowania 40G z wbudowaną redundancją i automatycznym przełączaniem awaryjnym. Przełącznik obsługuje do 6 jednostew w stosie, co daje łącznie 144 gigabitowe porty Ethernet, 12 slotów SFP+ 10G oraz przepustowość przełączania 768Gb/s, co pozwala na obsługę nawet wymagających sieci i łatwą ich rozbudowę.


 


Liczne funkcje konfiguracyjne warstwy L2 i L2+


W celu zwiekszenia ilości możliwych zastosowań przełączniki T1700G-28TQ wyposażone są w szereg funkcji zarządzania ruchem w warstwie drugiej, obejmujący obsługę VLAN 802.1Q, izolację portów, mirroring portów, STP/RSTP/MSTP, agregację portów oraz funkcję kontroli przepływu 802.3x. Dodatkowo wyposażony jest w liczne funkcje konserwacyjne, takie jak wykrywanie połączeń loop back, diagnostyka kabli oraz IGMP snooping. Funkcja IGMP snooping umożliwia inteligentne przesyłanie transmisji strumieniowych multicast tylko do określonych subskrybentów, a funkcje IGMP throttling oraz IGMP filtering skutecznie ograniczają dostęp do transmisji multicast dla niepowołanych użytkowników. Ponadto, T1700G-28TQ obsługuję funkcję warstwy L2+: routing statyczny.


 


Zabezpieczenia sieci


Funkcje przełącznika T1700G-28TQ , takie jak: wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control oraz DHCP Snooping chronią przed atakami ARP, broadcast storm itd. Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) uniemożliwia dostęp do określonych zasobów sieci; odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP a nawet identyfikatorów VLAN. Ponadto, przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS do uwierzytelniania użytkowników, chcących uzyskać dostęp do sieci. Urządzenie umożliwia podłączenie do określonych zasobów sieci użytkowników nie odsługujących protokołu 802.1X, jako gości VLAN.


 


Zaawansowane funkcje QoS


Aby umożliwić jednoczesne płynne transmisje danych, głosowe oraz wideo, przełącznik wyposażony jest w rozbudowane funkcje QoS. W celu zapewnienia płynności przesyłania danych administrator może ustalić priorytety transmisji danych w oparciu o priorytet portów, protokoły 802.1P oraz DSCP.


 


Rozbudowane możliwości zarządzania urządzeniem


Przełącznik T1700G-28TQ jest urządzeniem łatwym w użytkowaniu i zarządzaniu. Oferuje wiele przyjaznych dla użytkownika możliwości zarządzania, takich jak intuicyjny graficzny interfejs użytkownika (GUI) obsługiwany poprzez przeglądarkę internetową. Obsługa protokołów SNMP (v1/2/3) oraz RMON umożliwiają urządzeniu wysyłanie komunikatów o nieprzewidzianych zdarzeniach oraz monitoring statusu urządzenia. Szerokie możliwości zarządzania IPv6 pozwalają na płynną migrację sieci do tego standardu. Przełącznik obsługuje też funkcję Dual Image.


 














































































































































Standardy i protokoły



IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p



Porty



24 porty RJ45 10/100/1000Mb/s
4 sloty SFP+ 10G*

*1G w trybie SFP



Okablowanie sieciowe



10BASE-T: Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: Kabel UTP kat. 5, 5e, lub wyższej (do 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF
10GBASE-LR
10GBASE-SR



Bezwentylatorowy



Tak



Zasilanie



100-240V, 50/60Hz



Pobór mocy



21,8W



Waga



2,8kg



Wymiary (S x G x W)



440*180*44 mm (17,3*7,1*1,7 cala)



Montaż



Do montażu w szafie



Maks. zużycie energii



21,8W (220V/50Hz)



Ilość generowanego ciepła



74,38 BTU/h



Konwertery SFP+ i kable miedziane (DAC)



TXM431-SR
TXM432-LR
TXC432-CU1M
TXC432-CU3M



Maksymalna ilość portów Stacking



2 SFP+



Ilość jednostek w stosie



Do 6 jednostek



Przepustowość portu stakującego



20Gb/s (Pełny-Dupleks)



Wydajność przełączania



Do 128Gb/s dla pojedynczego przełącznika



Szybkość przekierowań pakietów



Do 95,2Mp/s dla pojedynczego przełącznika



Tablica adresów MAC



16K



Bufor pakietów



1,5MB



Ramki jumbo



9KB



Ilośc tras statycznych



32 IPv4



Ilość interfejsów z adresami IP



16



Funkcja Quality of Service



Obsługa priorytetowania 802.1p CoS/DSCP
Obsługa 8 kolejek priorytetowania
Harmonogram kolejek: SP, WRR, SP+WRR
Ograniczanie prędkości transferu w oparciu o port/przepływ danych
IPv6 QoS**
Voice VLAN

**Funkcja dodana zostanie w nowej wersji oprogramowania



Funkcje L2 i L2+



Routing statyczny
DHCP Relay
IGMP Snooping V1/V2/V3
Agregacja portów - LACP (Do 14 grup agregacji obejmujących do 8 portów każda)
STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
Ochrona TC/Root
Wykrywanie połączeń loopback
Kontrola przepływu 802.3x
LLDP, LLDP-MED



Sieci VLAN



Obsługa do 4K sieci VLAN jednocześnie (spośród identyfikatorów 4K sieci VLAN)
MAC VLAN/Protocol VLAN



Listy kontroli dostępu



Filtrowanie pakietów oparte o źródłowe i docelowe adresy MAC (L2L4) Adres MAC, adres IP, porty TCP/UDP
IPv6 ACL



Bezpieczeństwo transmisji



AAA
Port Security
DHCP Snooping
Wiązanie IP-MAC-Port
ARP Inspection
Uwierzytelnianie 802.1x oraz Radius
SSH v1/v2
SSL v3/TLSv1
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Ochrona przed atakami DoS



IPv6



Podwójny stos IPv4/IPv6
Multicast Listener Discovery (MLD) Snooping
IPv6 neighbor discovery (ND)
Path maximum transmission unit (MTU) discovery
Internet Control Message Protocol (ICMP) version 6
TCPv6/UDPv6



Zastosowania IPv6



Klient DHCPv6 
Ping6
Tracert6
Telnet(v6)
IPv6 SNMP
IPv6 SSH
IPv6 SSL
Http/Https
IPv6 TFTP



Zarządzanie



Interfejs przeglądarki internetowej GUI, interfejs linii poleceń CLI
SNMP v1/v2c/v3, zgodne z publicznymi bibliotekami MIB i prywatnymi bibliotekami MIB TP-LINK
RMON (grupy 1, 2, 3, 9)
Monitorowanie CPU
Port Mirroring
Aktualizacja firmware: poprzez przeglądarkę internetową oraz TFTP
Diagnostyka: test VCT
Logi systemu, publiczne biblioteki MIB
Dual Image



Certyfikaty



CE, FCC, RoHS



Zawartość opakowania



T1700G-28TQ
Kabel zasilający
Instrukcja instalacji
Płyta CD
Zestaw elementów montażowych
Gumowe nóżki



Wymagania systemowe



Microsoft® Windows® XP, Vista™ lub Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10, MAC® OS, NetWare®, UNIX® lub Linux.



Środowisko pracy



Dopuszczalna temperatura pracy: 0°C~40°C (32°F~104°F);
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40°C ~70°C (-40°F ~158°F)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca



 


 




do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl