Producenci

Lanberg Switch 24X 1GB Gigabit Ethernet rack RSGE-24

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 445,50 zł 445.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: LANBERG
Kod produktu: 1_760842

Opis

Dla niego transfer to nie problem: prosty i funkcjonalny switch Lanberg
Przełącznik jest nieodzownym urządzeniem aktywnym w każdej strukturze sieciowej, wykorzystującej transmisję poprzez okablowanie strukturalne. RSGE-24 jest dedykowany do wszelkich instalacji: domowych, firmowych, niskoprądowych, monitoringowych, IP, VoIP, sieci telewizji kablowych.
Jego odpowiednia obudowa oraz dołączone uchwyty pozwalają na montaż w szafach serwerowych, udostępnione funkcje umożliwiają na wszechstronne wykorzystanie w dowolnych konfiguracjach, użyta magistrala jak i mikroukład zapewniają szybkość w standardzie Gigabit Ethernet.
Wszystko to czyni go dedykowanym do stosowania w wymagających i rozległych sieciach.

Tryb Extend do 250 metrów
Standardowe switche zgodnie ze standardem zapewniają możliwość pracy urządzeń w odległości do 100 m na jednym odcinku kabla. Jednakże czasem okazuje się, że ze względu na rozległą sieć szkieletową oraz złożone środowisko, podczas opracowywania okablowania i sieci wymagane jest niestandardowe rozwiązanie, które wykracza poza standard. W przypadku rozwiązań monitoringowych jest to dość często występujący problem, najczęściej wynikający ze zbyt dużej odległości między urządzeniem dystrybucyjnym a urządzeniem końcowym.

Przełączniki Lanberg posiadają funkcję umożliwiającą transmisję danych (max. 10 Mb/s) do 250 m na jednym odcinku kabla. Wystarczy przełączyć przycisk na pozycję Extend 250 m na obudowie, aby zapewnić działanie na dłuższym odcinku.
Rozwiązanie zostało wprowadzone z myślą o systemach monitoringu oraz IP jak i kontroli dostępu, szczególnie jeśli urządzenia końcowe znajdują się na zewnątrz bez możliwości instalacji dodatkowych punktów dystrybucyjnych sieci.

Funkcja separacji portów - Vlan
VLAN jest to funkcja z szerokim wachlarzem możliwości, od wydzielenia lub łączenia kilku logicznych sieci w ramach innej, większej sieci fizycznej po separację portów między sobą. Funkcja ta jest głównie stosowana w konfigurowalnych przełącznikach, jednak jest rzadko spotykana w budżetowych, a tym bardziej w niezarządzalnych rozwiązaniach.

Przełączniki Lanberg posiadają funkcję umożliwiającą odseparowanie wszystkich standardowych portów między sobą (1 ~ 22), jednocześnie umożliwiając transmisję każdemu z nich tylko z portami typu Uplink (23 ~ 24). Wystarczy przełączyć przycisk na pozycję VLAN na obudowie, aby zapewnić separację portów.
Rozwiązanie zostało wprowadzone z myślą o zapewnieniu skutecznej ochrony urządzeń w systemach monitoringu, alarmu oraz kontroli dostępu. Szczególnie tam, gdzie bezpieczeństwo zawsze stoi na 1 miejscu.

2 kV ochrony przeciwprzepięciowej
Sam przełącznik, jak i urządzenia do niego podłączone, są wielokrotnie narażane na różne zagrożenia, w tym na wyładowania prądu, które mogą przepływać zarówno przez kable zasilające, jak i sieciowe.

Mając na uwadze bezpieczeństwo urządzeń, jak i ich użytkowników, Lanberg wyposażył przełącznik w zintegrowany układ ochronny przeciw wyładowaniom, gwarantujący zabezpieczenie 2 kV wszystkim portom, skutecznie zmniejszając ich uszkodzenia z powodu gwałtownego wzrostu napięcia.
W standardowych warunkach praca w sieci będzie odbywać się dalej bez zakłóceń, switch będzie kontynuował pracę bez jakichkolwiek przerw, a użytkownik zyskuje bezpieczeństwo pracy urządzenia, jak i infrastruktury.

Komplet montażowy w zestawie - uszy do 19"
Serię przełączników RS charakteryzuje nie tylko jakość wykonania, prostota użycia, funkcjonalność urządzenia, ale również komplementarność w zakresie montażu i dostarczanych akcesoriów tam, gdzie to możliwe.
Lanberg wprowadził komplet akcesoriów do wszechstronnego montażu swoich przełączników. W RSGE-24 dostarczone zostały uszy montażowe do szaf 19 oraz komplet śrub montażowych (za wyjątkiem M6). Umożliwia to szersze zastosowanie oraz większą swobodę instalacji switchy serii RS.

Dane techniczne

Liczba portów 10/100/1000/2500 Mbps Brak
Klasa przełącznika Niezarządzalny
Zastosowanie Średnie i duże firmy
Architektura sieci GigabitEthernet
Liczba portów 10/100 Mbps Brak
Liczba portów 10/100/1000 Mbps 24
Liczba portów SFP Brak
Liczba portów PoE (PoE + PoE+) Brak
Liczba portów COMBO Brak
Rozmiar tablicy adresów MAC 8000
Przepustowość 48 GB/s
Warstwa przełączania L2
Wentylator Nie
Typ obudowy Rack
Typ gwarancji gwarancja normalna
Okres gwarancji (miesiące) 24
Obsługiwane protokoły i standardy IEEE 802.3ab 1000Base-T IEEE 802.3i 10Base-T IEEE 802.3u 100Base-TX IEEE 802.3x (Flow-Control)
Pobór mocy 13.47 W
Akcesoria w zestawie Przełącznik typu rack(RSGE-16, RSGE-24) Skrócona instrukcja obsługi Uchwyty montażowe do zamocowania w szafach rack 10(tylko RSGE-16)oraz osobne do 19 Kabel zasilający: AC 100 V ~ 240 V, 50 / 60 Hz, 0.38A
Waga 1.4 kg
Liczba portów 10Gb Brak
Liczba portów PoE+ Brak
Liczba portów SFP+ Brak
Port konsoli Nie
Liczba portów QSFP+ Brak
Zasilanie 100~240V AC
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl