Producenci

FireAngel Czujnik czadu CO-9X10-PLT

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 149,50 zł 149.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: FireAngel
Kod produktu: 1_715716

Opis

Czujnik tlenku węgla FireAngel CO-9X10

 • Zadaniem renomowanego czujnika czadu FireAngel CO-9X10 jest wykrywanie nawet minimalnej ilości tlenku węgla. Detektor powstał dzięki liderowi w produkcji czujników dymu i tlenku węgla marce FireAngel Safety.
 • Czujnik wyposażono w bardzo czuły sensor elektrochemiczny wykrywający czad już przy jego minimalnej obecności w powietrzu. Urządzenie alarmuje osoby znajdujące się w skażonej strefie sygnałem dźwiękowym o sile 85 dB (porównywalna z głośną muzyką czy sygnałem trąbienia) oraz sygnalizacją świetlną. W przypadku zagrożenia zdrowia zbyt silną reakcją na nagły hałas alarm można wyciszyć.
 • Czujnik tlenku węgla spełnia wszelkie normy europejskie PN-EN 50291-1:2010 i PN-EN50291-2:2010 dlatego można stosować go stacjonarnie w domach lub przenośnie w kamperach, przyczepach kempingowych czy na jachtach.

Dlaczego czad jest tak niebezpieczny?

 • Czad jest gazem wydzielanym przez urządzenia działające w oparciu o proces spalania typu kotły, piecyki gazowe, kuchnie, kominki. Jednak aby doszło do wytworzenia czadu, proces ten musi być niepełny w wyniku niedotlenienia procesu spalania. Dzieje się tak, kiedy pomieszczenie jest zbyt mocno uszczelnione i zostaje niemal zamknięty obieg powietrza zatkane kratki wentylacyjne, uszkodzone przewody kominowe, zbyt szczelne drzwi czy okna.
 • Tlenek węgla jest niewykrywalny dla ludzkich zmysłów nie ma koloru, zapachu, smaku i nie emituje dźwięku. Jest znacznie lżejszy od powietrza, dlatego idealnie się z nim miesza, czyniąc go cichym zabójcą. Nawet minimalna ilość czadu jest skrajnie niebezpieczna dla człowieka. Już po kilku minutach od zatrucia mogą pojawić się zawroty głowy, bóle głowy, omdlenie, a po kilkudziesięciu minutach wdychania skażonego powietrza może nastąpić uszkodzenie mięśnia sercowego, nerek, a nawet zgon.

Gdzie i kto powinien stosować czujnik czadu FireAngel CO-9X10?

 • Czujka tlenku węgla FireAngel CO-9X10 ma możliwość instalacji stałej lub stosowania przenośnego. Urządzenie można zastosować w domach prywatnych, mieszkaniach, budynkach użyteczności publicznej, w przyczepach kempingowych, domkach letniskowych czy hotelach i restauracjach.
 • Detektor dedykowany jest nie tylko do pomieszczeń, w którym odbywają się procesy spalania paliw, ale także osobom szczególnie narażonym na negatywne skutki zatrucia czadem. Mowa o noworodkach, dzieciach, kobietach ciężarnych, osobach starszych, osobach z chorobami i wadami serca, nerek, płuc czy naczyniowymi. Są to osoby grupy ryzyka, u których szybciej wystąpi niedotlenienie spowodowane czadem i skutki zdrowotne z nim związane: upośledzenie, zawał czy zgon.

Zalety czujnika tlenku węgla FireAngel CO-9X10

 • Przede wszystkim czujnik czadu FireAngel CO-9X10 wykrywa nawet nieduże jednostki czadu mieszającego się z powietrzem. W trybie natychmiastowy alarmuje o niebezpieczeństwie, co umożliwia ucieczkę ze strefy zagrożenia lub niezwłoczną pomoc poszkodowanemu.
 • Jest to urządzenie praktyczne, nieduże i bardzo poręczne. Można zabrać je ze sobą na wakacje lub w podróż służbową. Dedykowany jest także osobom starszym czy niepełnosprawnym, które mogą mieć problem z przenoszeniem czujnika, dlatego można zainstalować go na tynk w łazience czy kuchni. Jest dyskretny, prosty w obsłudze, a do tego bardzo wydajny.
 • Czujnik tlenku węgla FireAngel CO-9X10 ma 10 lat gwarancji, wbudowaną baterię litową niewymagającą ładowania czy wymiany. Detektor FireAngel CO-9X10 czuwa i chroni nieprzerwanie przez 10 lat. Czujka czadu CO-9X10 ma Pozytywną Opinią Techniczną CNBOP na tę chwilę jedyny polski certyfikat, jaki mogą otrzymać czujniki czadu.
 • Przez zakup czujnika tlenku węgla FireAngel CO-9X10 dajemy sobie szansę na szybką i skuteczną reakcję , gdy dojdzie do wydzielania się czadu.

Dane techniczne

Czujnik Bromków • Czadu • Tlenku węgla
Alarm Dźwiękowy
Akcesoria w zestawie Instrukcja obsługi i montażu Gwarancja producenta Zestaw do montażu - kołki, śróby
Wymiary 13,3 x 13,3 x 4 cm
Waga 125 g
Typ gwarancji gwarancja zewnętrzna
Okres gwarancji (miesiące) 120
Technologie Zaawansowany sensor elektrochemiczny
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl